Historie
Inzerce řazena podle: Aktualizace inzerátu Vložení inzerátu
Zobrazuji 1 - 25 z celkového počtu 209 inzerátů.| Cena přes inzerát Cena v aukci Do konce inzerátu |
|---|
Dějiny katolické církve-učebnice rok 1939 - Náměšt nad oslavou
Stav foto.
|
Prodám zajímavou knihu - Sokolov
Prodám levně knihu Hrady a zámky na Moravě, A-Z na cesty. Příručka podává přehled o asi 700 hradech, zámcích a tvrzích na území Moravy a Slezska. Informuje o historii objektů, popisuje exteriéry i interiéry, udává příjezd i pěší přístup. Všechny údaje zachycují aktuální stav v r. 1984. Nezapomíná se ani na možnosti vycházek a výletů do okolí,...
|
Borgiové - Příběh renesanční rodiny - Praha
Cesta Borgiů na výsluní evropské politiky podaná čtivou a poutavou formou. Nabízím výše zmíněnou knihu od Joachima Brambacha. Vydal Ikar v roce 2000. 320 stran, podrobný rejstřík - velmi dobrý stav.
|
Na hradech, v klášterech, v podhradí - Dieter Breuers - Praha
Na hradech, v klášterech, v podhradí - aneb středověk, jak ho neznáte. Netradičně a poutavě pojaté dějiny evropského středověku od doby vlády Karla Velikého do konce 13. století. 440 stran, 32 stran barevná příloha - celkově velmi dobrý stav.
|
Stará dělnická Praha (kolektiv autorů) - Praha
Život a kultura pražských dělníků v letech 1848-1939. Nakladatelství Academia, Praha, 1981. Velmi dobrý stav, obsahuje 241 fotografií a ilustrací, 5 map, 4 strany křídové přílohy. 1. vydání, 312 stran.
|
Durdík: Ilustrovaná encyklopedie českých hradů - Praha
Prodám Ilustrovanou encyklopedii českých hradů od odborníka na slovo vzatého, Tomáše Durdíka. Vydalo nakl. Libri roku 2000. Stovky ilustrací a čb foto, 740 stran. Výborný stav - pův. cena 850,- Kč.
|
J. Kovařík " Richard III. - vrah, či oběť? - Praha
Poutavá Jiřího Kovaříka, zabývající se osudem krále Richarda III. a přístupnou a čtivou formou uvádějící na pravou míru jeho pokřivený portrét. Autor za ni získal cenu E. E. Kische za rok 2004.
|
DUŠAN UHLÍŘ - bitva tří císařů - Praha
Bohatě obrazově vybavená publikace. Kniha zahrnuje nejen průběh bitvy samotné, ale i mnoho zajímavostí, např. Kapitoly o zbraních a uniformách, osudy a profily protagonistů, dobové souvislosti a mýty obestírající legendární napoleonovo vítězství u slavkova počátkem prosince 1805. Vydáno 2005, 159 stran. (+ poštovné 80 kč).
|
Obřad, leslie marmon silková - Brno
Běžná cena 328,- hlavní hrdina románu indián tayo se vrací z druhé světové války domů do rezervace laguna. Už bez nevlastního bratra rockyho, který v bojích zahynul. Vzpomínky na válečné peklo ho psychicky ochromují. Tayo se v mnohém podobá své zemi sužované suchem - i on je vyprahlý a bezmocný, necítí lásku ani nenávist. Nezbývá mu než...
|
Smrt krále artuše - relikvie mrtvých, ariana franklinová - Brno
Běžná cena 368,- lékařka adélie hledá důkazy o smrti krále artuše píše se dvanácté století a mnichové v anglickém glastonbury najdou po mohutném požáru v klášteře dvě lidské kostry, o nichž nikdo neměl ani tušení. Jedna je vysoká, mohutná, jako by patřila nějakému válečníkovi, druhá malá a drobná. Existuje domněnka, že právě glastonbury je oním...
|
Svědectví holocaustu -Naděje umírá poslední H. Birenbaumová - Brno
Běžná cena 268,- Kniha vypráví o osudu autorky, která měla v okamžiku propuknutí druhé světové války 10 let a byla žákyní jedné varšavské obecné školy. V září 1939 žila s rodiči a bratry v ul. Nowiniarské. Museli se přestěhovat do ghetta, kde žili až do vypuknutí povstání. Nějakou dobu se skrývala v bunkru na ul. Milé. V květnu 1943 byla...
|
Prodám knihu ČEŠTÍ DEMOKRATÉ - PAVEL KOSATÍK - Dolní Bousov
Kniha jak už napovídá je o všech důležitých demokratec v ČR. Kniha je nová, nepoškozená, máme ji 2x. Pův. cena 590,-Kč nyní 250,-Kč.
|
TŘI MUŠKETÝŘI I. a II. díl - Ostrava
Prodám krásné knihy pro čtení všech generací -TŘI MUŠKETÝŘI Snad jediná chybička je, že v 1. dílů je vepsáno věnování syna otci. Preferuji osobní převzetí, při platbě předem s navýšením ceny za poštovné - možno zaslat. Při požadavku zaslání na dobírku požaduji předem zálohu na poštovné. Další informace mailem.
|
HISTORICKÁ TRILOGIE BOHUMÍRA ŘÍHY - Ostrava
Prodám velice zachovalou historickou trilogii Bohumila Říhy - Přede mnou poklekni, Čekání na krále a Zbyl jen meč. Při platbě předem s navýšením ceny za poštovné možno zaslat, při požadavku zaslání na dobírku požaduji předem zálohu na poštovné. Informace mailem.
|
Pražské cechovní truhlice a korouhve 1948 - Boskovice
Autor - Antonín Novotný, brož. 30 stran text, 52 stran obrazové fotopřílohy, vydalo Pražské nakl. V. Poláčka 1948, I. vydání ( obálka mírně ušpiněna, zažloutlé okraje listů ).
|
Hitlerův Můj boj očima historiků - Boskovice
Zpracoval - Dr. Fr. Bauer, pův. lamino vazba, 196 stran, 8 stran čb fotografií na přílohách, vydalo nakl. Univers Praha - 1994.
|
Století posledních Přemyslovců - Hradec Králové
Prodám knihu Josef Žemlička: Století posledních Přemyslovců barevná a černobílá fota, 316 str. skvělé dílo našeho předního historika.
|
Dějiny magie - Hradec Králové
Prodám knihu Richard Cavendish: Dějiny Magie.
|
Svět za tří českých králů - Hradec Králové
Prodám knihu Marek Bydžovský z Florentina: Svět za tří českých králů - Ferdinand, Maxmilián, Rudolf II. 292 str. , černobilé a barevné obrázky.
|
Pavel Skála ze Zhoře: Historie česká - Hradec Králové
Prodám knihu Pavel Skála ze Zhoře: Historie česká barevná fota, černobílé obrázky, 450 str.
|
Operace valkýra - jesús hernández - Brno
Původní cena 389,- vše o spiknutí, které mohlo změnit dějiny 20. Století atentát na hitlera z 20. Července 1944 byl velkým úspěchem a paradoxně i hlavním selháním hnutí odporu proti nacistickému režimu. Bomba, která explodovala onoho dne ve vůdcově hlavním stanu a která měla na místě ukončit diktátorův život, představovala vyvrcholení nekonečné...
|
Sven Hassel - A zničte Paříž - Praha 4
Prodám tuto knihu: Rok vydání: 2004 Počet stran: 352 Jednou čtená, 100% stav. Z válkou rozervaných ruských stepí, přes svahy Monte Casina, vyděšené a zkrvavené zbytky hitlerovských armád nastupují k poslední bitvě Třetí říše bitvě o západní frontu. Po vylodění spojenců je však Francie ještě plná německého vojska a dojde ještě k mnoha krutým...
|
Alexander Dumas - Praha 9
Prodám serii knih Alexander Dumas "Paměti lékařovi". 10 knih, velmi zachovalých! Vydavatelství Svoboda-edice OMNIA 1969-1973. Seznam zašlu emailem. Cenu nabídněte.
|
Matka vlast 1924 - Boskovice
Vypravuje Dr. Josef Pešek, pův. CPL zdobená vazba, 416 stran, 15 barevných celostránkových obrazových příloh a 103 stran čb ilustrací v textu Josef Wenig, vydalo nakl. , , Vesmír ", Praha - 1924 ( desky mírně odřené, ušpiněné ).
|
Zpráva o nemocech mocných - Hradec Králové
Prodám knihu Ivan Lesný: Zpráva o nemocech mocných kniha je ve velmi dobrém stavu 250 str. , černobílé obrázky.
|
